Skip to main content

Je tvoj čas,
ty rozhodneš!

8. júna 2024

O nás

Vitajte na platforme CHCEM TU ZOSTAŤ, kde sa stretáva mladá generácia so záujmom o budúcnosť Slovenska. Spojili sme sily s mladými influencermi a organizáciami z občianskej spoločnosti, aby sme vytvorili miesto, kde môžete vyjadriť svoje názory, zdieľať svoje obavy a inšpirovať sa k účasti vo verejnom dianí.

CHCEM TU ZOSTAŤ je viac ako len platforma, je to pódium pre mladých ľudí, ktorí cítia, že majú nezastupiteľné miesto v našej spoločnosti. Naša vízia je jasná: motivovať mladých ľudí k aktívnemu zapojeniu sa do verejného života a pomáhať im formovať budúcnosť Slovenska podľa ich predstáv.

Na našej platforme nájdete priestor na diskusie o aktuálnych témach, ktoré ovplyvňujú našu krajinu. Budeme prinášať rozhovory s mladými lídrami a líderkami, reportáže o inovatívnych projektoch a príbehy ľudí, ktorí menia Slovensko k lepšiemu.

CHCEM TU ZOSTAŤ sa zaoberá aj výzvami, s ktorými sa mladí ľudia stretávajú. Rozpoznávame, že niektorí z vás sa cítia bezmocní či rezignovaní, ale veríme, že spoločnými silami môžeme meniť veci k lepšiemu.

Spojte sa s nami na našich sociálnych mediách, pridajte sa do diskusií a zdieľajte svoje myšlienky a nápady. CHCEM TU ZOSTAŤ je miesto, kde sa váš hlas počúva a vaše názory majú význam.

Zostaňte s nami a pomôžte nám formovať lepšiu budúcnosť Slovenska. CHCEM TU ZOSTAŤ je vaša platforma, kde sa vaše názory a vaše úsilie počúvajú a ctia. Spoločne môžeme dosiahnuť veľké veci, pretože sme SILNÁ GENERÁCIA.

Staff

Erik Kliment

Erik Kliment je pracovník s mládežou, filmový producent, univerzitný pedagóg a občiansky aktivista. Jeho angažovanosť v mládežníckej práci siaha ešte ďalej, keď inicioval a viedol množstvo projektov na podporu vzdelávania, sociálneho rozvoja, inovácií a účasti mládeže.

Jeho projekty pre mládež sa zameriavajú na prepojenie mäkkých zručností s environmentálnymi otázkami s cieľom zvýšiť povedomie mladých ľudí o ekológii, udržateľnom rozvoji a veciach verejných. V minulosti založil projekt Archeopark Slovenská Trója, ktorý zachránil národnú kultúrnu pamiatku – archeologické miesto.

Juraj Foltín

Juraj Foltín je manažérom sociálnych médií a koordinátorom v rámci iniciatívy Chcem tu zostať. Okrem toho je magisterským študentom na Masarykovej univerzite v Brne v odbore politického marketingu a zúčastňuje sa na niekoľkých menších projektoch zameraných na rozvoj občianskej spoločnosti a záujmu o zahraničnú politiku.

Bol súčasťou tímu sociálnych médií v jednom z najväčších slovenských médií – Denník N. V tomto médiu neskôr pracoval ako reportér v zahraničnej sekcií, kde sa zameriaval na oblasť Balkánu a vplyv Ruska vo svete. V roku 2022 absolvoval 4-mesačnú stáž na Slovenskom veľvyslanectve v Belehrade, kde strávil semester ako študent.

Kristína Husáková

Kristína Husáková pracuje ako koordinátorka dobrovoľníkov a PR v nezávislých kultúrnych centrách Stanica Žilina Záriečie a Nová synagóga. V roku 2021 absolvovala stáž na odbore kultúry Žilinského samosprávneho kraja a v roku 2017 v centre súčasného umenia MeetFactory v Prahe.

Okrem kultúrnej sféry sa venuje aj regionálnej žurnalistike a občianskemu aktivizmu. Niekoľko rokov sa venovala dobrovoľníctvu a podieľala sa na založení dobrovoľníckej iniciatívy Young Office Žilina – neformálnej skupiny mladých, ktorí sú aktívni v rozvoji komunity a kultúrneho diania v meste.

Pridajte sa

Podporte finančne
CHCEM TU ZOSTAŤ

CHCEM TU ZOSTAŤ je platená výhradne z príspevkov neziskových organizácií, firemných, individuálnych donorov a grantov. Platforma plánuje aktivity minimálne na ďalšie 3 roky. Ak chceme, aby ju bolo vidieť, hodí sa nám každé euro od každého človeka alebo firmy, ktorým záleží na tom, aby sa na Slovensku žilo lepšie a aby prvou voľbou viac než polovice mladých ľudí nebol odchod preč. Ďakujeme.

Chcem prispieť

Poď k nám
dobrovoľničiť

Platforma bude popri klasickej propagácii a poskytovaní informácií fungovať predovšetkým priamo medzi ľuďmi v teréne. Našou ambíciou je vytvoriť skupiny dobrovoľníkov mladých ľudí po celom Slovensku. Aj preto sa nám hodí každá pomocná ruka, takže ak máš chuť zapojiť sa a pomôcť, vyplň registračný formulár a určite sa Ti ozveme.

CHCEM DOBROVOĽNIČIŤ

Pridajte sa
ako organizácia

Do kampane v roku 2023 sa zapojilo niekoľko desiatok veľkých aj malých organizácií po celom Slovensku. Naším cieľom je zapojiť a spojiť čo najširší záber občianskej spoločnosti. Budeme radi, keď nás bude čo najviac, pretože ide o veľa a ide aj o našu budúcnosť. Ak reprezentujete organizáciu, ktorá chce byť súčasťou tejto kampane alebo dlhodobo podporovať platformu CHCEM TU ZOSTAŤ, prosím vyplňte registračný formulár a určite sa Vám ozveme.

Pridať sa

Partneri

Iniciátori:

Partneri Chcem tu zostať:

Spoznajte Index prosperity – pohľad na to, ako sa Slovensku darí a akou cestou by sa malo vydať.

Index prosperity

CHCEM TU ZOSTAŤ PODPORUJÚ:
ArtHub o.z., Green Academy o.z., Akčné ženy, INEX Slovakia, občianske združenie, Inštitút ľudských práv – Human Rights Institute, KERIC – občianske združenie, Nová Cvernovka, Aevis – pre divokú prírodu