Skip to main content

Mindset

MINDSET nie je len podcast. Je to niečo, čo nám na Slovensku dlho chýbalo. Niečo, čoho cieľom je zviditeľňovať a zastupovať mladú generáciu.

MINDSET sme spustili práve kvôli tomu, keď sme videli, koľko mladých ľudí sa dnes cíti v našej krajine nevypočutých, bez záujmu zo strany politikov a aj spoločnosti celkovo. Vytvorili sme tak unikátny priestor pre mladú generáciu. Priestor, kde sa pýtame otázky, ktoré trápia alebo zaujímajú mladých ľudí. Ako vieme bojovať proti klimatickej kríze? Mal by sa znížiť vek volebného práva? Čo nám ponúka Slovensko? Ako na tom budeme o pár rokov finančne a vzdelanostne?

Tieto a množstvo ďalších tém riešime s odborníkmi a odborníčkami, aby sme získali, čo najlepší a najpravdivejší prehľad. Napríklad o právomociach hlavy štátu sme mali výborný rozhovor s docentom politológie Erikom Lášticom, s riaditeľom agentúry IPSOS Jakubom Hankovským sme prebrali fungovanie prieskumov preferencií a Jakub Hrbáň nám povedal množstvo dôležitých informácií o klimatickej kríze.

Zároveň si pozývame aj známych ľudí, ktorých sa pýtame na ich mladosť, na to, ako vidia súčasnú politickú situáciu či na to, podľa čoho sa v živote riadia a čo im pomáha. Tento osobnejší formát sme si zvolili pre to, aby sa mohol niekto z vás možno inšpirovať, motivovať či pousmiať sa. Rozprávali sme sa tak už napríklad s herečkou Jankou Kovalčíkovou či komikom Jakubom Gulíkom.

Jednoducho a v skratke, MINDSET je tu pre teba – o mladých, pre mladých, od mladých. Nájdeš nás na YT pod menom CHCEM TU ZOSTAŤ a na Spotify ako MINDSET.

Partneri

Iniciátori:

Partneri Chcem tu zostať:

Spoznajte Index prosperity – pohľad na to, ako sa Slovensku darí a akou cestou by sa malo vydať.

Index prosperity

CHCEM TU ZOSTAŤ PODPORUJÚ:
ArtHub o.z., Green Academy o.z.