Skip to main content

Generácia Európy

Preto volím 8. júna!

GENERÁCIA EURÓPY

Naša krajina patrí už dlhé roky medzi krajiny EÚ, ktoré majú najvyšší podiel mladých ľudí študujúcich v zahraničí (momentálne je to viac ako 30-tisíc, čo je približne 20% každého ročníka vo veku 19-26 rokov). 

Zároveň je účasť slovenských voličov a voličiek vo voľbách do EP tradične jedna z najnižších v rámci celej EÚ. Pre lepšiu predstavu, v roku 2019 prišlo k volebným urnám len 22% z nás. Medzi mladou generáciou bolo toto číslo ešte nižšie – eurovolieb sa zúčastnilo len 9% mladých vo veku od 18 do 24 rokov.

Aktívna účasť mladej generácie v spoločenskom a politickom živote, či na Slovensku alebo v krajinách, kde momentálne študujú, je nesmierne dôležitá pre perspektívnu a modernú budúcnosť nás všetkých. Práve voľby sú jedným z najdôležitejších nástrojov, cez ktoré vieme apelovať na hodnoty a témy, ktoré sú pre nás dôležité.

V tohtoročných európskych voľbách si budeme voliť ľudí, ktorí budú mať na našu a európsku budúcnosť mimoriadny vplyv. Práve nás, mladých, budú ich rozhodnutia zasahovať najviac. Preto je nevyhnutné, aby sme nezostali 8.6. doma a išli voliť ľudí, ktorí sú schopní, nebudeme sa za nich hanbiť a vedia, čo konkrétne chcú v EP robiť. 

V CHCEM TU ZOSTAŤ sme sa preto rozhodli spustiť silnú informačnú, nestranícku a mobilizačnú kampaň, ktorej cieľom je zvýšiť volebnú účasť mladých Slovákov a Sloveniek. My sme Generácia Európy! 

EÚ PRE NÁS, TERAZ MY PRE ŇU!

 

Zobraziť tlačovú správu z 23.5.2024 – Generácia Európy

Partneri

Iniciátori:

Partneri Chcem tu zostať:

Spoznajte Index prosperity – pohľad na to, ako sa Slovensku darí a akou cestou by sa malo vydať.

Index prosperity

CHCEM TU ZOSTAŤ PODPORUJÚ:
ArtHub o.z., Green Academy o.z.